20. ÖNEMLİ KANUN MADDELERİ, Ezberlemezseniz Hayvanları ÖLDÜRMEYE devam edecekler!

Hits smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

( Arşiv 149) ÖNEMLİ KANUN MADDELERİ, Ezberlemezseniz Hayvanları ÖLDÜRMEYE devam edecekler! Bu yasa maddelerini ÖĞRENMEYEN, hayvan sevmemeli. Çünkü bakıp besleyip, insana alıştırıp, sonra da KATİL TOPLAMA ekiplerine ve zehirleyen hain vatandaşa teslim etmiş oluyoruz hayvanları.
Belediyelerin büyük bir kısmının KATİL TOPLAMA EKİPLERİ, bir köşe bulup kıvrılmış uyuyan masum KÖPEK DOSTLARIMIZI vuruyor, topluyor, dağa taşa atıyor. 2004 yılına yani kanun çıkıncaya kadar, bütçeye ZEHİR-KIYMA parası koyarak resmen KEDİ-KÖPEKLERİ öldüren, bunu da hizmet diye rapor eden BELEDİYELER ve Belediye veterinerleri ile ancak KANUNLARI İYİ BİLİRSEK baş edebiliriz.

TRİLYONLUK bütçelere sahip belediyelere mama, tedavi vs taleplerimiz için yalvarıyoruz. Oysa bunlar bizim YASAL HAKKIMIZ. Barınaklara giriş yasağını koyan belediye veterinerinin yasayı ihlal ettiğini bilirsek, sahiplendirmeyi hayvanları YOK ETMEDE kamuflaj olarak kullanıp bizden gizli yapmalarının ve daha pek çok hususun yasaya aykırı olduğunu bilirsek, HAYVANLARIMIZI ölümden katliamdan koruyabiliriz.

5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Yönetmeliklerindeki ÖNEMLİ maddeleri, İl Özel İdaresi ve Belediye Hizmetleri Gönüllü Katılım Yönetmeliğinin ilgili MADDESİ, toplama ekiplerinin uyuşturucu madde içeren ilaçları hayvanları yakalarken kullanmalarının TCK 188.madde ve 3-6-7 fıkraları kapsamına da gireceği, bu ilaçları kullanan görevliler TCK ya göre suçlu duruma düşecekleri, uyuşuturucu ilaçların sadece veteriner hekime satılıp sadece veteriner hekim tarafından uygulanacağını içeren Tarım Bakanlığı Resmi yazısı ve bilgisi de önemli yasa maddelerine eklendi.

BİLGİ İKTİDARDIR ve YILMADAN MÜCADELE ETMEK GEREKİR.
Unutmayın, "Kaybettiğimizde değil, Vazgeçtiğimizde Yeniliriz"..

Nesrin Çıtırık / Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı
Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız www.haykonfed.org
==================================================

ANA SORUN BAŞLIKLARINA ilişkin KANUN ve YÖNETMELİK

MADDELERİ, YASAL TALEPLER, GEREKÇELER: (Maddeler Yönetmeliğe aittir, Kanun maddeleri yazılırken başına Hayvanları Koruma Kanunu diye belirtilmiştir.)

====================================================

1. SAHİPSİZ HAYVANLARIN TOPLATILMASI: .Sahipsiz hayvanların toplatılmasını eğitimli ve ehil kişilerin oluşturduğu "belediye toplama ekibinin” yapacağına ilişkin Yönetmelik Maddesi:
YASAL TALEBİMİZ: Belediye ekibi dışında hiçbir kurum veya kişi sahipsiz hayvanları toplayamaz, bulunduğu yerden alamaz, başka bir yere götüremez. Kedi köpek alıp başka yere atan site yönetimleri, resmi özel kurumlar ve şahısları şikayet ediniz
Madde 20 – (1) Sahipsiz ve güçten düşmüş hayvanlar aşağıdaki esaslara göre toplatılır:
a) Belediyelerde sahipsiz veya güçten düşmüş hayvanların toplatılması için ihtiyacı karşılayacak bir toplama ekibi kurulur. b) Belediyeler tarafından, hayvan toplama ekiplerinin kurulması, bu kişilerin ehil kişilerden oluşması ve dönemsel olarak sorumlu veteriner hekimce eğitime tutulmaları sağlanır.

2. SAHİPSİZ HAYVANLARIN KISIRLAŞTIRILDIKTAN SONRA alındıkları yere bırakılmasına ilişkin Yönetmelik Maddesi:
YASAL TALEBİMİZ: Hayvanlar ormanlara veya ıssız alanlara, yaban hayatı yaşam alanlarına bırakılamaz, ormanlara köpek atan belediyeleri şikayet ediniz
Madde 21 – (1) Toplanılan sahipsiz ve güçten düşmüş hayvanlar aşağıdaki esaslara göre bakılır: d) Geçici bakım evlerinde on gün sure ile gerekli duyurular yapildığı halde ...............

Devamı ve DİĞER MADDELERİ GÖRMEK İÇİN web sitesi veya facebook linklerinden birini TIKLAYINIZ...

www.haykonfed.org
http://www.haykonfed.org/…/onemli-kanun-maddeleri-ezberlem…/

HayKonfed Belediye İle İlgili Sorunlarda Yasal Bilgilendirme
https://www.facebook.com/1725130941058697/photos/a.1725228177715640.1073741828.1725130941058697/1734339653471159/?type=3&theater